Demokracj

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Dragi 23-11-14 11:00

W nawiązani do sobotnich incydentów które miały miejsce po rozwieszeni podziękowań TRZECH KANDYDATÓW NA BURMISTRZA NASZEJ GMINY. Chciałbym przypomnieć co oznacz SŁOWO DEMOKRACJA , wywodzi się z języka greckiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza: "władza ludu". Zgodnie z artykułem. drugim Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku nasz kraj jest (cytuję): "demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej". Poza tym Konstytucja całkiem jasno precyzuje strukturę wraz z zasadami funkcjonowania państwa. Gwarantuje ona także wszystkim polskim obywatelom szereg praw. Należą do nich np. nietykalność wraz z wolnością osobistą, czynne oraz bierne prawo wyborcze ale także prawo do poszanowania mojej godności. Jakie oczekiwania mogę stawiać przed demokratyczną Polską? Uważam, że demokratyczny ustrój naszego państwa to fundament oparty na: wolności słowa, powszechnym i nieodpłatnym dostępie do edukacji, tolerancja w stosunku do innych ras, nacji, wyznań religijnych oraz ochrona prawna zagwarantowana wszystkim obywatelom bez względu na pozycję społeczną, materialną itd. Niejednokrotnie zdarza się jednak tak, że te elementarne prawa nie są respektowane. Wraz z transformacją ustrojową dokonała się w Polsce rewolucja społeczno - obyczajowa. Obecnie mamy swobodny i łatwy dostęp do informacji, staliśmy się bardziej tolerancyjni dla ludzi innych niż my. W dużej mierze przyczyniły się do tego środki masowego przekazu. Należy to uznać za jeden ze znaczących efektów przemian w naszym kraju. Ale czy przyjąć aktualną sytuację w pełni bez żadnych uwag i zastrzeżeń? Dla osób które jeszcze niezrozumiały ???

Odpowiedz Cytuj
Dragi 23-11-14 13:27

Dla zainteresowanej oraz zainteresowanych ,po wywieszeniu na ulica naszego miasta podziękowań kandydatów z prelekcją na kogo przekazują swoje głosy podziękowania zostały pozrywane. W sklepie którym wywieszono podobne podziękowania jak zobaczyły osoby z przeciwnego ugrupowania to prawie doszło do linczu tej ekspedientki i osób które uznały że im to nie przeszkadza.

Odpowiedz Cytuj
Wyborca 23-11-14 15:23

Pisz jasno kto na kogo oddaje głosy i cześć. wykładów na temat demokracji i państwa prawa, praw, bezprawia to się nasłuchaliśmy dosyć.

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://czlopa.istrefa.com

istrefa gmina Człopa | istrefa powiat wałecki | istrefa zachodniopomorskie | istrefa Polska

Człopa - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat wałecki, województwo zachodniopomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 78-630


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem